Vilniaus tarptautinis oro uostas kitų metų vasarą bus uždaromas rekonstrukcijai. Planuojama, kad liepos mėnesį prasidėsianti rekonstrukcija užtruks virš mėnesio, o šios rekonstrukcijos kaina – apie 25 mln eurų. Tuo metu, kai Vilniaus oro uostas bus rekonstruojamas, dalies skrydžių bus atsisakoma, o dalis jų bus perkeliama į Kauno oro uostą.

Planuojamų esminių darbų trukmė – 35 dienos, tačiau jie gali ir šiek tiek užsitęsti. Jeigu viskas vyks pagal planą – orlaiviai į Vilnių ir iš jo neskraidys nuo liepos 14 iki rugpjūčio 18 dienos. Žinoma, jeigu bus netinkamos oro sąlygos (tokiai rekonstrukcijai reikalingas sausas oras) – darbai gali užsitęsti. Šiuo metu iš esmės bus rekonstruojami pakilimo ir nusileidimo takai.

Kol iš pagrindų bus rekonstruojamas Vilniaus oro uostas, skrydžiai bus nukreipiami į Kauną. Tam, kad pasiruošti keleivių srautų padidėjimui, Kauno oro uoste bus taip pat padaryti reikiami pakeitimai – planuojama įrengti papildomas vietas automobiliams bei papildomus atvykimo ir išvykimo terminalus. Šie darbai bus pradėti vykdyti jau kitų metų pradžioje.

Dėl rekonstrukcijos nukreipiama didžioji dalis skrydžių. Vilniaus oro uosto vadovas teigia, kad turėtų išlikti apie 90 proc. skrydžių, o tai reikštų, kad pigios skrydžių bendrovės atsisakyti reisų nežada.

Daugiau informacijos rasite čia: http://www.vilnius-airport.lt/lt/informacija-keleiviams/ktt-rekonstrukcija/