Kas yra pigių skrydžių bendrovės?
Pigių skrydžių bendrovės yra oro skrydžių bendrovės, kurios gabendamos keleivius koncentruojasi į galimybę pigiai pasiekti reikiamą tašką, o ne komfortą, todėl tokių bendrovių lėktuvų bilietų kainos yra mažesnės. Prie tokių bendrovių yra priskiriamos „Ryanair“, „WizzAir“, „easyJet“, „Norwegian Air Shutle“ ir kitos bendrovės.
Kuo skiriasi pigių skrydžių bendrovės nuo kitų?
Pigių skrydžių bendrovės orientuojasi į kuo didesnį kiekį keleivių viename lėktuve. Taip pat jos skiria nedaug dėmesio keleivių komfortui, o norintys keliauti patogiau – turi susimokėti didesnį mokestį. Taip pat yra ir su bagažu – pigios skrydžių bendrovės papildomam bagažui taiko gana nemažus mokesčius. Taip pat pigios bendrovės skraido tik trumpais nuotoliais. Tuo tarpu brangesnės avialinijos skraido tiek trumpais, tiek ir ilgesniais maršrutais, suteikia daugiau komforto ir papildomų paslaugų, kurios jau būna įskaičiuotos į bilieto kainą.
Kokių dokumentų reikia skrydžiui?
Dokumentai, kurie reikalingi skrydžiui priklauso nuo to į kokią šalį ir iš kokios šalies skrendate. Šengeno erdvėje dažniausiai pakanka ID kortelės, o skrendant į ir iš Šengeno erdvės prireiks paso. Ir, žinoma, lėktuvų bilietų.
Ar 16 metų vaikas gali skristi vienas?
Taip. Šešiolikos metų sulaukęs keleivis gali keliauti be jokios palydos, jeigu oro skrydžių bendrovė nėra nurodžiusi kitaip savo skrydžių taisyklėse. Todėl, bet kokiu atveju rekomenduotume pasitikslinti šią informacija su skrydžių bendrovės ar bilietus pardavusios įmonės atstovais.
Ar vaikas gali skristi su vienu iš tėvų?
Taip, jeigu vaikui yra iki 16 metų ir vaiko bei lydinčio pavardės sutampa, vaikas gali keliauti su vienu iš tėvų. Jeigu pavardės nesutampa, reikėtų su savimi turėti dokumentą, pagrindžiantį tėvystę.
Kaip įsigyti lėktuvo bilietą pigiau?
Norint įsigyti lėktuvų bilietus pigiau, reikia apgalvoti daug faktorių ir padaryti nemažai veiksmų. Pagrindiniai du faktoriai – pasirinkti tinkamą bilietų pardavėją, o antras – bilietais pasirūpinti kaip įmanoma anksčiau. Plačiau apie bilietų „medžiojimo“ taisykles ir būdus skaitykite mūsų straipsniuose.
Ar saugu pirkti bilietus internetu?
Šiais laikais didžioji dauguma prekių ir paslaugų yra parduodama internetu. Pigių skrydžių bilietai iš esmės parduodami tik internetu, nebent kelionių agentūros imasi spausdinti bilietus pačios. Todėl pirkimas yra visiškai saugus, jeigu tik bilietų pardavėjas yra patikimas ir turi galimybę jais prekiauti.
Ar galiu atsisakyti skrydžio bilieto ir atgauti pinigus?
Viskas priklauso nuo konkretaus skrydžio ir konkrečios oro bendrovės. Tačiau reikia turėti omenyje tai, kad pigių skrydžių bendrovės faktiškai niekada tokios galimybės nesuteikia, nebent taip vadinamais „force majore“ – mirties, labai rimtos ligos ir pan. atvejais.
Noriu pakeisti skrydžio data, ar galiu?
Skrydžio bilieto keitimas priklauso nuo oro skrydžių bendrovės taikomų sąlygų. Pigių skrydžių bendrovės bilieto keitimą įprastai daro už papildomą mokestį. Todėl konkrečiu atveju jums reikėtų kreiptis į bilietų pardavėją.
Kaip nusipirkti lėktuvo bilietą?
Nusipirkti lėktuvų bilietą šiais laikais labai paprasta. Ypač jeigu tai darote mūsų portale. Jums tereikia paieškos lauke įvesti vietą iš kurios skrendate ir vietą į kurią skrendate. Pasirinkti skrydžio datą ir keleivių skaičių. Paspaudus paieškos mygtuką jums bus pateikti patys geriausi pasiūlymai. Beliks pasirinkti labiausiai tinkantį, suvesti duomenis ir apmokėti užsakymą – bilietai bus atsiųsti į jūsų elektroninį paštą ir jums beliks laukti savo skrydžio.
Ar į bilieto kainą įskaičiuoti oro uosto mokesčiai?
Taip, mūsų portale į bilieto kainą yra įskaičiuoti oro uosto mokesčiai.
Kaip rašyti vardą ir pavardę?
Registruodamiesi skrydžiui savo vardą ir pavardę turėtumėte rašyti taisyklingai ir tik lotyniškomis raidėmis. Nors oro skrydžių bendrovės leidžia nedideles klaidas, tačiau jų reikėtų vengti.
Kas yra elektroninis bilietas?
Elektroninis bilietas yra bilieto forma, siunčiama elektroniniu paštu. Tokia sistema galioja nuo 2008 metų. Įvedus keleivio duomenis jie yra įrašomi į elektroninę sistemą, o klientas jį turėtų atsispausdinti pats ir pateikti jį darbuotojams registracijos į skrydį metu oro uoste.
Ar galima rankiniame bagaže gabenti skysčius?
Rankiniame bagaže skysčiai gali būti transportuojami, tačiau reikia laikytis nustatytų taisyklių. Skysčiai turi būti supilstyti į talpas iki 100 ml. Ir atskirti nuo kitų gabenamų daiktų.
Ar galima bagaže gabenti cigaretes?
Keleivis gali vežtis tam tikrą skaičių cigarečių, tačiau negali viršyti oro skrydžių bendrovėse numatytų kiekių. Pasitikslinkite kokį kiekį cigarečių leidžia gabenti oro bendrovė su kuria jūs planuojate skristi.
Ar galima bagaže gabenti papildus?
Jeigu papildai yra skirti asmeniniam naudojimui, juos galima gabenti su savimi skrendant lėktuvu.