Įsikūrusi autonominėje Andalūzijos bendruomenėje, Malaga yra Kosta del Sol (Saulės pakrantės) sostinė. Įkurta finikiečių, kurie iš pradžių ją vadino Malaka, Malaga dabar yra 5-asis pagal dydį Ispanijos miestas. Jos turtinga istorija trunka daugiau nei 3000 metų ir gali pasigirti beprotišku romėnų, musulmonų ir ispanų kultūrų mišiniu, iš kurių kiekvienas natūraliai paliko savitą įspūdį. Tai unikalus miestas, užpildytas viliojančiu istorinių, architektūrinių ir kultūrinių objektų mišiniu.

Malaga yra palaiminta architektūros lobiais ir kultūros tradicijomis, liudijančiomis turtingą jos istoriją. Garbė būti pirmaisiais Malagos gyventojais priskiriama finikiečiams. VIII amžiuje B.C. jie įkūrė gyvenvietę Guadalhorce upės papėdėje ir pavadino ją „Malaka“, reiškiančia „žuvų sūdymo vieta“. Netoliese graikai taip pat įsikūrė rajone ir įkūrė koloniją, kurią jie vadino „Mainake“. Tačiau šią koloniją vėliau sunaikino kartaginiečiai.

Romėnai 218 m. išvarė kartaginiečius ir suteikė Malagai savo kaip konfederacijos Romos miesto statusą. Romėnams valdant Malagą, miesto augimas buvo populiarus komercijos ir architektūros srityse – Romos amfiteatras Alcazabos kalvose yra tik vienas iš nuolatinių Malagos mėgavimosi Romoje puikių įrodymų.

Arabai, kitos Malagos civilizacijos gyventojai, įsiveržė ir įtraukė Malagą į savo sritį 743 m. epochoje. Jų valdžia truko beveik aštuonis šimtmečius. Komercinė veikla rajone klestėjo, o gyventojų skaičius išaugo, apsigyvenus įvairioms kultūroms – berberams, pietų arabams, mozarabams ir žydams. Kadangi jūrų uostas buvo svarbus prekybos ir mainų taškas, tai buvo klestintis laikas Malagai. Gibralfaro pilis kartu su aplinkinėmis sienomis ir nuostabiais vartais yra šio turtingo laikotarpio liekana.

Krikščionys mėgino vėl užkariauti šį rajoną, o 1487 m. Katalikų karaliai triumfavo per maurus. Nuo tada Malaga liko ispanų rankose. Nepaisant to, jos religinės bendruomenės ir toliau vaidino svarbų vaidmenį plėtojant miestus.

Iki XVIII amžiaus Malaga tapo vienu iš svarbiausių komercinių rajonų Andalūzijos Viduržemio jūros pakrantėje. Vynas, sultanos ir šilkas buvo pagrindiniai jo eksportai. Tada atsirado aukštos klasės buržuazija, susidedanti iš dviejų šeimų – Larios ir Heredias, kurios abi daug prisidėjo prie Malagos industrializacijos.

Antroje XX amžiaus pusėje ši Costa del Son sostinė vėl išaugo į miesto ir pramonės plėtrą, kadangi mieste padidėjo turizmas. Na o šiandien Malaga yra modernus miestas, kuriame vis dar galima susidurti su praeities palikimais.

Poetas Vicente Aleixandre Malagos miestą apibūdino kaip „rojų tarp dangaus ir žemės“. Malagos regionas, išsidėstęs išilgai mylių nuo kranto linijos, yra saulėtas prieglobstis, užpildytas žavingais kraštovaizdžiais ir kvapą gniaužiančiais paplūdimiais. Unikalus miesto geografinis išsidėstymas, esantis tarp dviejų upių vagų ir įrėmintas Malagos kalnų, sudaro kliūtis nuo šalčio ir suteikia Malagai būdingą švelnų orą. Malaga alsuoja parkais, barais, įspūdingais architektūriniais pastatais ir siauromis gatvelėmis. Čia esanti „Plaza de la Merced“ yra garsiausio Malagos sūnaus, menininko Pablo Picasso, gimtinė. Jo menui ir biografijai skirti du muziejai Malagoje: Pablo R. Picasso fondas – gimtinės muziejus ir Malagos „Picasso“ muziejus.

Malagoje taip pat galima rasti ir įvairius pramoginius ir sportinius užsiėmimus, tokius kaip golfas, jodinėjimas žirgais, tenisas ir vandens sportas. Vaikiškiems malonumams yra pramogų parkas „Tivoli World“, kuriame yra pasivažinėjimai ir pramogos tiek mažiems, tiek dideliems. Kita vertus, gamtos mylėtojai gali pasipildyti floros teikiamais malonumais Malagos soduose ir parkuose, tarp kurių yra gražūs Alameda sodai ir Jardines de la Concepcion. Naktį Malaga tampa aktyviu veiklos aviliu, iškylančiu didingos Viduržemio jūros pakrantės fone. Čia esanti didelė pasiūla kokteilių barų ir naktinių klubų kasmet pritraukia milijonus lankytojų.

 

Įdomūs faktai

  • Malaga, esantis vos už 80 mylių į šiaurę nuo Afrikos, yra piečiausias miestas Europoje.
  • Malaga yra vienas seniausių pasaulio miestų. Kai miestą 770 m. Pr. Kr. įkūrė finikiečiai.
  • Šiandien vienas iš judriausių jūrų uostų Viduržemio jūroje esantis Malagos uostas nepertraukiamai veikė nuo mažiausiai 600 m. Pr. Kr.
  • Žlugus Romos imperijai, miestas buvo valdomas islamo ir 800 metų buvo žinomas kaip Malaka.
  • Malagą krikščionių pajėgos užkariavo 1487 m. Rugpjūčio mėn.
  • Šiandien istoriniame Malagos centre yra įvairių archeologinių liekanų ir finikiečių, romėnų, arabų ir krikščionių laikų paminklų, apimančių daugiau nei 3000 metų laikotarpį.
  • Malagos maurų Alcazaba tvirtovė yra aštunto amžiaus. Iš tvirtovės atsiveria vaizdas į restauruotą miesto Romos amfiteatrą.
  • Malaga gali pasigirti antrąja maurų pilimi – Gibralfaro. Iš jo atsiveria įspūdingi vaizdai į miesto senamiestį ir uostą.
  • Menininkas Pablo Picasso gimė Malagoje. „Casa Natal“, Pikaso gimtinė, yra atvira lankytojams.
  • Malagą saulė kepina apie 300 dienų per metus.

 

Lankytinos vietos

  • Viduramžių maurų rūmai su vaizdu į jūrą „Alcazaba“
  • Pikaso muziejus
  • Malagos katedra
  • Pajūrio kurortas „Kosta del Solis“
  • „Gibralfaro“ pilis
  • Teminis atrakcionų parkas „Tivoli World“
  • Malagos romėnų teatras
  • Menų muziejus
  • „San Andres“ papludimys
  • Montes de Malaga gamtos parkas

 

Malaga, tai draugiškų žmonių, linksmų flamenko šokėjų, įvairiausių muziejų, vešlių sodų, sodrios architektūros mėgėjų kraštas, kuris tikrai paliks tik didžiausius įspūdžius ir nepaliks nei vieno abejingo. Dėl gerų oro sąlygų visus metus ir aukštos temperatūros vasarą Malaga tampa pirmuoju keliaujančiųjų pasirinkimu. Malagą verta aplankyti, nes tai yra itin populiari ir verta dėmesio vieta. Tai miestas, siūlantis geriausius paplūdimius, architektūrinius objektus, meno muziejus bei itin puikią Ispanišką virtuvę.