Larnakos miestas yra pietinėje Kipro pakrantėje, kurioje gyvena apie 85 000 gyventojų. Tai yra trečias pagal dydį miestas po sostinės Nikosijos ir Limasolio. Jame įsikūręs didžiausias salos oro uostas – Larnakos tarptautinis oro uostas, kuris yra miesto pakraštyje į pietus ir turi puikų kelio ryšį su visa sala. Larnaka taip pat turi antrą pagal dydį salos prekybos uostą ir prieplauką – du iš keturių oficialių įplaukimo punktų jūriniu keliu į Kiprą.

Kompaktiška, lengvai pasiekiama ir tikrai autentiška Larnaka yra seniausia Kipro sala, siekianti 10 000 metų istoriją. Nors Larnaka turtinga šimtus tūkstančių metų skaičiuojančia kontrastingų civilizacijų ir architektūros kultūra, ji taip pat yra klestintis ir modernus Europos miestas. Larnaka, turinti įvairiapusę pakrančių liniją, tradicinių ir kosmopolitiškų objektų derinį bei žavius paminklus, kurie nepalieka nei vieno abejingo keliautojo, atvykusio pasigrožėti šia sala iš arčiau.

Larnaka turi ilgą, spalvingą ir turtingą istoriją. Šimtai metų kontrastingų civilizacijų, architektūros ir kultūros paliko savo pėdsaką visuomet buvusiuose svarbiausiuose ir įvairiausiuose Kipro regionuose. Mikėnų graikai Kition miesto karalystę įkūrė XIII a. Tuo metu miestas klestėjo, nes tai buvo vario prekybos centras ir turtingo uosto namai. Larnaka taip pat yra filosofo Zenono, mokiusio Atėnuose 4 a. Pr. Kr., gimtinė. Bizantijos laikotarpis buvo viena iš kultūriškai turtingiausių miesto epochų, nes buvo pastatyta daugybė paminklų, kurie tebestovi ir šiandien, pavyzdžiui, IX a. Šv. Lozoriaus bazilika. Miestas atgavo savo statusą Osmanų valdymo laikais, kai tapo diplomatiniu ir komerciniu salos centru. 1974 m. Turkija įsiveržė į Kiprą, o Turkijos armija per jėgą perkėlė apie 200 000 Kipro graikų – šiaurinės dalies gyventojų. Larnaka priėmė daugiau nei 40 000 pabėgėlių, taigi per dieną jos gyventojų skaičius padidėjo trigubai – 65 000.

Ryškiausias Larnakos miesto bruožas yra šurmuliuojanti Foinikoudes promenada, išklota subrendusių palmių medžių, gausi paplūdimiais, užeigomis ir pramogomis, ir ją jungiantis Piale Pasha jūros takas, einantis pro nuostabias senas apylinkes ir šviežių žuvų smukles. Be to, Larnakoje yra miesto teatras ir meno galerija.

Saloje taip pat yra ir garsusis druskos ežeras, kuris žiemos mėnesiais alsuoja gyvybingų rožinių flamingų pulkais, vilioja lankytojus savo natūraliu grožiu ir ekologine verte. Tai savitas ir vaizdingas orientyras, susidedantis iš keturių skirtingų dydžių druskos ežerų tinklo, kurio bendras paviršiaus plotas yra 2,2 km, esantis visai šalia kelio, vedančio į oro uostą. Jis laikomas vienu iš svarbiausių Kipro pelkių ir yra paskelbtas specialia saugoma teritorija. Tai taip pat svarbi sritis laukiniams paukščiams, kadangi šiame ežere gyvena 85 vandens paukščių rūšys. Šį ežerą lanko rožinių flamingų pulkai, kurie ten gyvena nuo lapkričio iki kovo pabaigos.

Larnakos miestelis taip pat reikšmingas tiek krikščionims, tiek musulmonams. Labiausiai gerbiami paminklai yra įtraukti į pagrindinius miesto lankytinus objektus: Agios Lazaros bažnyčią kuri yra viena iš svarbiausių išlikusių bizantiškų paminklų Kipre. Ši akmenimis pastatyta bažnyčia, esanti Larnakos širdyje, buvo pastatyta IX amžiuje ant Šv. Lozoriaus poilsio vietos. Šventojo kapas yra po bažnyčia ir yra lankomas turistų. Šalia druskos ežero esanti Hala Sultan mečetė, taip pat vienas iš įdomesnių orientyrų, kuri yra svarbi musulmonų piligrimystės vieta.

 

Įdomūs faktai

  • Maždaug 10 000 flamingų laikinai sustoja maitintis prie Larnakos druskos ežero kiekvieną rudenį.
  • Kipre yra du tarptautiniai oro uostai: vienas Larnakoje, o kitas Paphos.
  • Eismas Kipre vyksta kairiąja kelio puse.
  • Kipro ralio varžybos kasmet rengiamos Kipre nuo 1970 m.
  • Kolokasi – saldžiųjų bulvių rūšis – speciali šakninė daržovė, auginama Kipre.
  • Kipras yra ryčiausia Viduržemio jūros sala.
  • Kipre auga 20 retų rūšių orchidėjų.
  • Kipras yra vienas iš labiausiai į pietus nutolusių Europos slidinėjimo kurortų.
  • Bizantijos muziejuje Nikosijoje saugoma didžiausia bizantiškojo meno kolekcija Kipre.
  • Kipre yra 3 UNESCO pasaulio paveldo objektai.

 

Lankytinos vietos

  • Šv. Lozaro bažnyčia ir bažnytinis muziejus Larnakoje
  • Finikoudes (palmių medžių) promenade
  • Larnakos druskos ežeras
  • Hala Sultan Tekke mečetė
  • Viduramžių Larnakos pilis
  • Mckenzie papludimys, kuriame yra barai, kavinės bei restoranai
  • Pierides archeologinio fondo muziejus
  • Kamares akvedukas
  • Larnakos fortas
  • Finikoudes papludimys

 

Larnaka yra nepaprasto gamtos grožio zona, kurioje gausu lankytinų vietų, krioklių ir vaizdingų peizažų, kuriuos papildo vieni iškiliausių salos paplūdimių. Larnaka, kuri iš pradžių buvo žinoma kaip Kition, yra seniausias gyvas Kipro miestas. Priešingai nei kiti senovės Kipro miestai, kuriuos apleido jų gyventojai, Larnaka buvo nuolat apgyvendinta nuo miesto įkūrimo prieš 6000 metų. Būdama civilizacijos kryžkelėje nuo ankstyvosios istorijos aušros, Larnaka pritraukė daugybę lankytojų. Vieni atvyko kaip kolonizatoriai ar prekybininkai, o kiti buvo įsibrovėliai ar užkariautojai. Šiandien keliautojai atvykstantys į Kiprą iš miesto oro uosto, uosto ir prieplaukos, lankosi būtent čia – Larnakoje.