Kopenhaga yra Danijos sostinė, Šiaurės Europos ir Skandinavijos kultūros dalis. Tai taip pat ir vienas seniausių Europoje esančių miestų. Pats pavadinimas Kopenhaga turi įdomią istoriją. Originalus danų kalbos žodis reiškė „pirklių uostą“, o vertimai į vokiečių kalbą tapo žinomi kaip Kopenhaga. Kopenhaga, jaukiausia Šiaurės Europos sostinė, kurioje gausu kavinių, parduotuvių ir geriausių restoranų Skandinavijoje. Beveik tūkstančio metų senumo Kopenhagos miesto istorija prasidėjo nuo paprasto žvejų kaimelio ir prekybos centro, o šiandien Kopenhaga yra labiausiai lankomas miestas Skandinavijoje, kismet pritraukiantis daugiau nei milijoną lankytojų.

Danijoje esanti Kopenhaga, įkurta daugiau nei prieš 800 metų, buvo Danijos sostinė daugiau nei 500 metų. Dabar didelis, modernus miestas, tuo metu išgyveno karus, apgultis, gaisrus ir buboninį marą. Kopenhagos miesto istorija prasidėjo nuo Danijos arkivyskupo ir valstybininko Absalono, kai šis 1167 m. pastatė pilį netoli dabartinės Kopenhagos vietos. Miestelis, iš pradžių buvęs bažnyčios nuosavybė, 1416 m. buvo atiduotas Danijos karaliui Erikui VII, o pati Kopenhaga tapo Danijos sostine tik 1443 m.

Iki XVI amžiaus miestas veikė kaip Danijos prekybos centras. Nuo 1658 m. Rugpjūčio mėn. iki 1660 m. Birželio mėn. Švedijos armija, vadovaujama karaliaus Karolio X, apgulė Kopenhagą, o 1711 m. miestą nuniokojo buboninis maras, nusinešęs beveik trečdalį gyventojų. 1728 m. tuometinį miestą nusiaubė daugybė gaisrų, sugriovusių daugumą Kopenhagos viduramžių pastatų. Pirmasis Kopenhagos mūšis, kuriame dalyvavo Danijos ir Anglijos laivynai, įvyko 1801 m., o antrasis mūšis vyko 1807 m. Pirmasis Kopenhagos oro uostas buvo pastatytas dar 1925 m., o pirmieji dangoraižiai iškilo 1956 m. Taip pat, 2000 metais buvo atidarytas 9,5 mylių ilgio Oresundo tiltas, kuris jungia Daniją su Švedija.

Kalbėdami apie pramogas Kopenhagoje, būtinai turėtume atkreipti dėmesį į visame pasaulyje garsų kultūros ir pramogų kompleksą „Tivoli“. Šis parkas buvo įkurtas 1843 m., o šiandien jo teritorijoje yra daugybė barų, restoranų, koncertų salių, lankytinų vietų ir linksmybių, skirtų įvairaus amžiaus lankytojams. Kiekvieną vakarą čia taip pat organizuojami įvairūs šokių ir muzikiniai pasirodymai.

Kopenhaga taip pat garsi ir tuo, jog turi išties didelę įvairovę barų bei aukštos klasės naktinių klubų. Čia taip pat gana įprastas reiškinys, jog vienas klubas ar baras yra kelių skirtingų tipų derinys vienoje vietoje turintis tiek triukšmingą diskoteką, jaukų barą, biliardo salę ar kazino. Naktinis klubas „Coctail Party“ išlieka labiausiai lankomu šio miesto klubu. Kiekvieną penktadienį čia vyksta įvairūs pasirodymai ir diskotekos. Šiame mieste yra ir Airiško stiliaus užeiga, pavadinta „Dubliner“, kuri taip pat veikia kaip klubas. Verta paminėti, kad „Dubliner“ mieste yra geriausias alus. Na o kitame, taip pat išskirtinio stiliaus esančiame naktiniame klube „Vega“ dažnai vyksta pasaulinių žvaigždžių pasirodymai. Klubas dekoruotas „retro“ stiliumi ir yra vienodai populiarus tiek turistų, tiek vietinių žmonių tarpe.

Kita vertus, jei norima ramesnio pobūdžio vietos, tokia vieta yra „Rust Club“. Čia lankytojai gali rasti įvairių krypčių ir stilių muziką, o norintiems atsipalaiduoti intymesnėje atmosferoje, patariama pasivaikščioti vaizdingoje klubo terasoje. Savaitgaliais klube rengiami įdomūs vakarėliai ir barmenų pasirodymai. „Nyhavn“ klubas yra geriausias pasirinkimas didelėms įmonėms. Tačiau klubas svečius priima tik vasarą. Be tradicinių šokių, šiame klube yra ir daug įdomių pramogų: pasivaikščiojimas po sodą, egzotiškų gėrimų degustavimas ar teniso žaidimai gretimame kieme, kuriuos siūlo pats klubas. Nepaisant tokio plataus naktinių pramogų pasirinkimo, miesto gatvės visada ramios ir saugios.

Kopenhaga neveltui yra laimingiausių žmonių žemėje sostinė, pagal kurią, remiantis sociologinėmis apklausomis, daugelis danų laiko save. Ši Skandinavijos šalis, ypač Kopenhaga ir jos priemiesčiai, sudarė puikias sąlygas dviračiams. Kopenhaga yra vienas iš švariausių planetos miestų, todėl nenuostabu, kad kas trečias Danijos sostinės gyventojas renkasi dviratį kaip transporto priemonę. Įdomu ir tai, jog bet kuris atvykęs turistas taip pat gali prisijungti prie draugiškos Danijos dviratininkų armijos, kadangi šiandien Kopenhagoje galima rasti daugiau nei 110 dviračių nuomos punktų. Išmėginti šią pramogą išties verta, kadangi važinėjimas dviračiais senovinėmis Kopenhagos gatvėmis ir parkais suteiks nepaprastą malonumą bei leis iš arčiau pažintį šį nuostabų miestą.

18 amžiuje Danijos sostinė buvo visiškai sunaikinta per gaisrą, tad tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl Kopenhaga praktiškai neturi istorinio centro su savo tradicinėmis siauromis gatvelėmis. Nepaisant to, ten yra daugybė patrauklių lankytinų vietų – nuostabūs rūmai, daugybė muziejų ir galerijų, įspūdingo dydžio atrakcionų parkai, jaukūs rajonai slepiantys restoranų, barų ir kavinių įvairovę, o taip pat – viena ilgiausių turgaus gatvių visame pasaulyje.

 

Įdomūs faktai

 • Kopenhaga yra laimingiausias miestas pasaulyje.
 • Kopenhagos uostas yra pakankamai švarus norintiems maudytis.
 • Kopenhaga įvertinta kaip geriausias miestas skirtas dviratininkams.
 • Mažosios undinės bronzinė statulėlė yra vienas garsiausių Kopenhagos orientyrų.
 • Hansas Christianas Andersenas čia parašė daugybę pasakų.
 • Kopenhagos „Tivoli“ sodas įkvėpė Volto Disnėjaus tolimesnę kūrybą.
 • Kopenhaga yra didžiausias Skandinavijos miestas.
 • Danijos vėliava yra seniausia vėliava pasaulyje.
 • Kopenhaga yra taip pat ir saugiausias miestas pasaulyje.
 • Kopenhagoje esanti „Stroget“ gatvė yra ilgiausia Skandinavijos prekybos zona be automobilių, skirta tik pėstiesiems.

 

Lankytinos vietos

 • Kopenhagos centre įsikūręs pramogų parkas ir pramogų sodas „Tivoli Gardens“ siūlo pasivažinėjimus atrakcionais, žaidimus, miuziklus, baletą ir svarbiausius koncertus.
 • Nyhavn“ uostas yra viena labiausiai atpažįstamų vietų Kopenhagoje, kadangi šioje vietoje įrengti skirtingomis spalvomis nudažyti namukai, įrengti vietoje buvusio prekybos centro.
 • Mažosios undinės“ statula yra neabejotinai viena didžiausių Kopenhagos lankytinų vietų. Tai 1938 m. Danijos alaus daryklos Carlo Jacobseno padovanota Kopenhagos miestui. Ši bronzinė ir granitinė skulptūra yra įkvėpta garsiojo danų autoriaus Hanso Christiano Andersono pasakų.
 • Stroget“ prekybos zona. Šis populiarus turistų traukos objektas miesto centre yra viena ilgiausių pėsčiųjų prekybos gatvių Europoje. Įsikūrusi Kopenhagos senojo miesto centre, ji ilgą laiką buvo viena ryškiausių miesto gatvių.
 • Kopenhagos operos teatras yra nacionalinis Danijos operos teatras ir yra vienas moderniausių operos teatrų pasaulyje. Tai taip pat yra vienas brangiausių operos teatrų, pastatytų už daugiau nei 500 milijonų JAV dolerių.
 • Kopenhagos zoologijos sodas, kuris savo įkūrimo metus skaičiuoja nuo pat 1859 m. Šis zoologijos sodas taip pat yra ir vienas iš seniausių zoologijos sodų Europoje.
 • Rosenborgo pilis yra 400 metų senumo renesanso pilis, pastatyta krikščionio IV, greitai tapusi buvusia karaliaus mėgstama pilimi ir ypatingų renginių vieta.
 • Kopenhagos rajonas „Kristianija“. Kitaip dar žinomas rajonas kaip „Laisvės miestas“. Tai antra pagal lankomumą atrakcija Kopenhagoje, kuri kasmet pritraukia daugiau nei pusę milijono turistų. Viena iš lankomiausių priežasčių – galimybė įsigyti pigesnių narkotikų, kurių įsigijimas šiame rajone nėra draudžiamas.
 • Danijos nacionalinė biblioteka ir Kopenhagos universiteto universitetinė biblioteka. Tai viena didžiausių bibliotekų pasaulyje ir didžiausia biblioteka esanti Šiaurės šalyse.
 • Gineso pasaulio rekordų muziejus, kuriame pristatomos įvairios ekspozicijos ir interaktyvios veiklos, garsinančios įdomiausius ir keisčiausius žmonių įgyvendintus rekordus.

 

Kopenhaga yra unikalus miestas, pasižymintis dviračių sporto kultūra, tvirta ekonomika ir laimingais vietiniais gyventojais. Jis iš tikrųjų yra žinomas kaip pats laimingiausias miestas pasaulyje dėl trumpesnių darbo dienų, nemokamų studijų kolegijoje, daugiau atostogų dienų ir asmeninio bendravimo lygio. Dėl žavios architektūros, daugybės parkų, gurmaniškų restoranų ir kitų lankytinų vietų Kopenhaga yra labai populiari vieta. Čia taip pat “gyvena” puikūs danų virtuvės patiekalai ir veikia patogi transporto sistema, o įspūdingo grožio architektūriniai statiniai – kasmet sugeba pritraukti milijonus svečių iš viso pasaulio.