Pirmiausia reikia išsiaiškinti, kiek iš tikrųjų reikia sutaupyti, tad svarbu sužinoti kuo daugiau apie norimos kelionės numatomas išlaidas ir nepamiršti – kad ir koks būtų Jūsų planuojamas pasirinktos kelionės biudžetas, svarbu turėti bent jau preliminarų taupymo planą ir kelionės metu.

Kelionės nėra pigios. Vietinis transportas, apgyvendinimas, maistas, lankytinos vietos – bene didžiausios išlaidos kelionės metu. Tačiau kruopščiai planuodami ir naudodamiesi keliais iš šių laiko patikrintų kelionių patarimų, galite ženkliai sumažinti kelionės išlaidas ir išnaudoti visas savo kelionės teikiamas galimybes:

 

  • Rinkites kelionės ne sezono metu, kadangi vasara yra pats brangiausias laikas keliauti. Tai sezono metas, kai populiarios lankytinos vietos yra gausiai lankomos atvykstančių turistų. Rekomenduotina rinktis pavasario bei rudens sezono metą, kadangi lėktuvų bilietai ne sezono (vasaros) metu yra žymiai pigesni, o taip pat, neretai yra taikomos nuolaidos ir apgyvendinimui.
  • Pirkite miesto kortelę. Daugelyje Europos (ir ne tik) lankomiausių vietų parduodamos „miesto kortelės“, į kurias įeina vietinis viešasis transportas ir įėjimas (įtrauktas arba su nuolaida) į svarbiausias to miesto lankytinas vietas. Šios kortelės, į kurias dažniausiai yra viskas įskaičiuota, yra puikus pasiūlymas, suteikiantis galimybę keliauti pigiau vietiniais autobusais, tramvajais ar metro, o taip pat patekti į geriausius muziejus ir lankytinas vietas. Dauguma miesto kortelių parduodamos vietinėse turizmo internetinėse svetainėse arba lankytojų informacijos centruose.
  • Naudokite turizmo valdybą kaip informacinį šaltinį, kadangi vietinės turizmo tarybos dažniausiai turi visą reikalingą informaciją, kurią įprastai talpina į vieną internetinę svetainę. Tokiose svetainėse įprastai galima rasti naudingos informacijos apie toje vietoje lankomiausius (šiuo metu vykstančius ar įvyksiančius) renginius, o taip pat dažnai gausu ir rekomendacijų – kur eiti, ką pamatyti, kur apsistoti. Kai tik atvykstate į numatytą šalį, sustokite prie vieno iš lankytojų informacijos centrų, kuriuos valdo turizmo valdybos, kadangi čia galite pasiimti nemokamų žemėlapių, brošiūrų ir net nusipirkti bilietų į vyksiančius renginius.
  • Norėdami sutaupyti, rinkitės keliones vietiniais ir/ar tarpmiestiniais autobusais. Tai išties įperkamas būdas keliauti. Autobusai yra švarūs, modernūs, o neretai dalinasi ir nemokamo interneto galimybėmis. Rinktis kelionę autobusu rekomenduotina ir dėl greitesnio susisiekimo, nei pvz. renkantis kelionę vietiniais traukiniais.
  • Gaukite mobiliojo telefono ar kelionių telefono planą. Kai kurie mobiliųjų telefonų tiekėjai dabar siūlo tarptautines kelionių korteles, leidžiančias jums naudotis telefonu ir internet paslaugomis esant užsienyje be didesnių papildomų mokesčių. Jei tokios galimybės neturite pigiausias ir lengviausias būdas gauti prieigą prie internet ryšio yra įsigyti mobilųjį „hot spot“ įrenginį arba vietinę SIM kortelę. Juos galite įsigyti prieš išvykdami arba atvykę į numatytą kelionės vietą.
  • Apžvelkite apgyvendinimo galimybes, kadangi siūlomi viešbučiai nėra vienintelis nakvynės pasirinkimas, o neretai ir vienas iš brangesnių. Pigius ir gerus pasiūlymus nakvynei teikiančios „AirBNB“, „Bed and Breakfast“ ar „Booking.com“ – yra tik keli variantai, kuriuos verta apžvelgti prieš įsigyjant skrydžio bilietą norima kryptimi.
  • Apsvarstykite mažiau populiarias kelionių vietas. Tokios vietos kaip Estija, Latvija ir Lietuva dažnai keliautojų pastebimos mažiau, tačiau Baltijos šalys turtingos kultūra, geru maistu ir puikiais viešbučiais (apgyvendinimu). Mažiau populiarios vietos yra daug lengviau pasiekiamos ir žymiai pigesnės maisto, nakvynės, pramogų atžvilgiu, nei pvz. Paryžiaus ar Londono miestai.
  • Sužinokite, kada vietiniai muziejai siūlo nemokamą apsilankymą. Jei norite aplankyti tam tikrą muziejų ar meno galeriją konkrečiame mieste, pasidomėkite prieš išvykstant į kelionę, kuriomis dienomis siūlomas nemokamas apsilankymas.
  • Apsipirkite vietinėse maisto prekių parduotuvėse. Nors išskirtinių patiekalų ragavimas kavinėse ar vietiniuose restoranuose yra tarsi kelionės dalis, tačiau apsipirkimas vietinėse maisto prekių parduotuvėse ir savarankiškas maisto gaminimas leis dar labiau sumažinti kelionės išlaidas.
  • Naudokitės viešuoju transportu arba rinkitės keliavimą pėščiomis. Neretai keliavimas naudojantis taksi, vietiniu metro ar traukinių paslaugomis yra brangesnis, nei pvz. važiavimas vietiniu viešuoju autobusu ar pasirinkimas važiuoti dviračiu.
  • Aplankykite nemokamai siūlomas vietines pramogas. Daugybė populiariausių lankytinų vietų ir renginių yra nemokami. Prieš išvykstant, sekite naujienas, kadangi didelė dalis vietinių koncertų, apsilankymų muziejuose ar parodose dažnai nieko nekainuoja. Pasidomėkite, galbūt rengiamos ir nemokamos įdomios ekskursijos.

 

Europa yra viena populiariausių kelionių krypčių pasaulyje, tačiau priklausomai nuo to, kur ir kaip keliaujate; kelionė gali būti pigi arba brangi. Kita vertus, svarbi kruopščiai susiplanuoti ne tik kelionės maršrutą, bet ir galimas išlaidas pačios kelionės metu ir jei įmanoma – laikytis bent jau standartinių rekomendacijų padėsiančių kuo labiau sumažinti galimas išlaidas kelionės metu.