Tarp Viduržemio jūros paplūdimių ir kalvų išsibarstęs Barselona miestas, kurio asmenybė plyšta ties kiekviena natūralia siūle. Katalonijos, vienos iš 17 Ispanijos autonominių bendruomenių, sostinė Barselona taip pat žinoma kaip progresyviausias šalies miestas, visada esantis Europos meno, mados ir virtuvės pakraštyje. Barselonos miesto energija yra neprilygstama – joje yra šimtai barų, restoranų, kavinių ir klubų. Todėl visiškai nieko nuostabaus, kad lėktuvų bilietai į barseloną yra labai geidžiami ir išperkami gana anksti.

Jei kada nors atsirastų miestas, kuris būtų apibūdinamas kaip „kosmopolitiškas“, tai būtų Barselona. Labiau tarptautinis nei ispaniškas, jis šimtmečius buvo gyvybiškai svarbus Viduržemio jūros uostas turintis neįtikėtinus kiekius tautybių, kultūrų, etninių grupių bei kalbų įvairovių.

Katalonų žmonės kalba dviem oficialiomis kalbomis – katalanų ir ispanų kalbomis, o jų kultūra turi tai, ką kai kurie gali vadinti sudėtingesniu skoniu nei kiti Ispanijos regionai, galbūt dėl kaimyninės Prancūzijos įtakos. Bet kokiu atveju nevažiuokite į Barseloną laukdami flamenko šokėjų ir bulių kautynių. Tie pietinės Ispanijos kultūros aspektai čia nėra tokie svarbūs, tačiau Barselona turi visko dar daugiau, kad jų vargu ar reikia.

Nors Barselonos apylinkėse gyvenviečių būta jau nuo Neolito amžiaus, miestas buvo įkurtas romėnų III a. pr. Kr. ir buvo vadinamas Barcino. Kai kurias romėnų laikų miesto liekanas galima išvysti istoriniame miesto centre – Barri Gotic, arba Gotikiniame kvartale. Viena iš Barselonos įkūrimo legendų teigia, jog šis miestas buvo įkurtas Heraklio.

Daugiau nei 200 metų Barselona buvo musulmonų valdžioje, o vėliau atiteko Karolingų dinastijai. Viduramžiais Barselona buvo svarbus ekonomikos ir politikos centras, o XIII–XV a. miestas tiesiog klestėjo. Deja, vėlesniais laikais miesto reikšmė mažėjo. Tik XIX amžiuje prasidėjo kultūrinis Barselonos atgimimas, o XX amžiuje miestas buvo plečiamas ir atnaujinamas – čia didelę reikšmę turėjo Antonio Gaudi, vieno žymiausių pasaulio architektų, idėjos.

Įdomu tai, kad ilgą laiką pasaulio keliautojai Barseloną aplenkdavo. Turizmas čia atgimė tik po 1992 m., po Olimpinių žaidynių, surengtų mieste. Šiandien Barselona garsėja įspūdinga architektūra, dailiais paplūdimiais ir itin dideliu lankytinų objektų sąrašu. Visada gyvas miestas kviečia susipažinti su kataloniečių kultūra bei menu.

Estetiškai kalbant, Barselona yra novatoriškiausia ir intriguojanti iš visų Ispanijos miestų. Jo gražiai išsaugotame gotikiniame kvartale (Barri Gòtic) yra įspūdinga viduramžių pastatų koncentracija buvusiose 4-ojo amžiaus romėnų sienose. Nors ši kaimynystė rodo Barselonos klestėjimo aukštumas XIII – XV amžiuose, Eixample teritorijos Art Nouveau struktūros rodo XIX amžiaus miesto gerovę ir pramonės sėkmę. Katalonietiškojo modernizmo meistrai, ypač Antoni Gaudí, daugiausia statė namus, parkus ir bažnyčias, pasižyminčius banguojančiomis, spalvingomis, eksperimentinėmis formomis, atmetančiomis ankstesnio amžiaus pusėje tokį populiarų ir griežtą neoklasicizmą.

Norėdami susieti visa tai, Barselona turi savo mylimąją „Ramblas“, šurmuliuojančią gatvę su gausybe restoranų, kavinių ir parduotuvių, kurios įstrižai veda senąją miesto dalį. Pasivaikščioję šia prospektu, pasieksite jūrą ir vingiuotas senosios miesto dalies grindinio gatves iki plačių L’Eixample bulvarų. „Ramblas“ yra Barselonos širdis ir pirmoji stotelė kiekvienam lankytojui.

Įdomūs faktai

 • „La Sagrada Familia“, arba „tirpstančioji bažnyčia“, buvo pradėta statyti 1882 m., Numatyta šios bažnyčios statymo pabaiga 2041 m. Planuojama, jog bažnyčia turės 180 metrų bokštą, kurio viršuje bus Jėzų vaizduojanti ėriukas.
 • UNESCO Balandžio 23-iąją paskelbė Pasaulinę knygų ir autorių teisių diena, kuri įkvėpta La Diada de San Jordi – vienos garsiausių Barselonos festivalio dienų, per kurią artimiesiems dovanojamos rožės ir knygos.
 • Ispanų kalba yra labiausiai paplitusi kalba Barselonoje, tačiau taip pat plačiai kalbama katalonų kalba: maždaug 95% Barselonos gyventojų supranta šią kalbą.
 • „National Geographic“ tvirtina, kad Barselonos „Barceloneta“ paplūdimys yra geriausias pasaulyje miesto paplūdimys.
 • Barselona 1999 m. Buvo pirmasis ir vienintelis miestas, iki šiol gavęs Karališkąjį aukso medalį už architektūrą.
 • „Portal de l’angel“ yra judriausia Ispanijos gatvė, kurioje per valandą apsilanko 3500 lankytojų. Tai taip pat tai viena iš brangiausių gatvių. 2014 m. atlikto tyrimo metu, nustatyta, kad vidutinė kvadratinio metro kaina per metus buvo 384 USD.
 • Barselonoje yra puikus „Bharma“ baras, kurio pagrindą sudaro televizijos laida LOST. Jame ant sienos yra „Oceanaic Flight 815“ lėktuvas, įvairūs „Dharma Initiative“ ženklai ir rekvizitai iš šou.
 • George’o Lucaso „Stormtroopers“ iš „Žvaigždžių karų“ sagą, įkvėpė Gaudi „Casa Mila“ pastatas.
 • Garsusis Las Ramblas baigiasi Kolumbo statula, kuri, matyt, nukreipta į Ameriką. Tačiau statula dėl estetinių priežasčių nukreipta į jūrą, nes teisingas kelias nukreipia į šurmulingą gatvę.
 • Barselona buvo Gustavo Eifelio pasirinkta vieta. Šioje vietoje 1888 m. jis norėjo pastatyti Eifelio bokštą. Tačiau tokios minties buvo atsisakyta, kadangi buvo manoma, kad Barselona yra per daug radikali.

 

Lankytinos vietos

 • La Sagrada Familia šventykla
 • Pikaso muziejus
 • „FC Barcelona“ muziejus ir „Camp Nou“ stadionas
 • Barri Gòtic (gotikinis kvartalas)
 • „Palau de la Música Catalana“ (Katalonų muzikos rūmai)
 • „Parc Güell“ (Gaudí siurrealistų parkas)
 • Triumfo arka
 • „Ciutadella“ parkas

 

Nesvarbu, ar planuojate keliauti į Barseloną ir praleisti laisvalaikį, ar kurį laiką ten gyventi – patirti įspūdžiai kiekvienam garantuoja nuostabią kelionę. Barselonos miestas – avangardinis, tarptautiniu mąstu pripažintas kaip turintis įvairiapusišką aplinką.  Na, o kai jau apsispręsite dėl šios kelionės – nepamirškite, kad pas mus lėktuvų bilietai į Barseloną visuomet gera kaina!