Nuo šių metų rudens, greta Vilniaus oro uosto teritorijos, planuojama atidaryti naują aikštelę skirtą stebėti kylančius ir besileidžiančius lėktuvus. Šiuo metu „Lietuvos oro uostai“ bendrovė jau yra parengusi tokios aikštelės techninį projektą, o statybos darbai planuojami pradėti jau šių metų antroje pusėje. Tai nėra naujiena, kadangi užsienyje tokios aikštelės egzistuoja jau seniai ir yra vadinamos labai paprastai – „planespotting“. Šis terminas reiškia pomėgį stebėti kylančius, besileidžiančius ar ant žemės manevruojančius oro uosto lėktuvus. Toks užsiėmimas spėjęs paplisti po visą pasaulį, vilioja ne tik išskirtinių, originalių vaizdų ieškančius paprastus žmones, bet ir didesnius tikslus turinčius – profesionalius aviacijos entuziastus ar fotografus.

Šalia Vilniaus oro uosto teritorijos, stebėjimo aikštelę planuojama įrengti patogioje vietoje, atsižvelgus tiek į technines galimybes, tiek į geriausią vaizdą, kurį galės stebėti aikštelės lankytojai. Svarbiausias aspektas – labai gerai matomas aerodromo kilimo ir tūpimo takas. Tam tikslui pasirinkta vieta – šalia Salininkų sodų. Aikštelę planuojama truputį pakelti aukščiau nuo žemės paviršiaus, įrengti suolelius norintiems prisėsti bei žinoma – pritaikyti neįgaliesiems asmenims. Šalia aikštelės – atsiras ir automobiliams skirtos stovėjimo vietos. Žinoma, dėl pačių lankytojų saugumo, aikštelės prieigos bus stebimos vaizdo kameromis, teritorija prižiūrima saugos pareigūnų, o pačios stebėjimo aikštelės prieigos – įtrauktos į bendrą oro uosto apsaugos sistemą

Tai bus patogu, kadangi iki šiol Vilniaus oro uoste esančius lėktuvus, smalsumą patenkinti norėdavę žmonės, juos galėdavo stebėti tik išvykimo terminale arba už Vilniaus oro uosto teritorijos tvoros. Šalia Vilniaus oro uosto, atviroje, patogioje erdvėje įsikursianti stebėjimo aikštelė – bus lyg nauja pramoga norintiems įamžinti kylančius ir besileidžiančius lėktuvus, ar tiesiog mėgautis vaizdu. Ši aikštelė – kartu bus ir edukacinė vieta, kurioje planuojama talpinti aktualią informaciją apie dažniausiai Vilniaus miesto oro uostą lankančius lėktuvus.