Nuo 2018 m. Lapkričio mėnesio įsigaliojusios naujosios rankinio bagažo taisyklės, pagal kurias – nemokamai galima turėti tik nedidelę kuprinę/krepšį, o norint gabenti papildomą bagažo vienetą – keleiviai turi mokėti papildomai. Dėl prieštaringai vertinamų bagažo mokesčių, Italijos konkurencijos tarnyba žemų kaštų oro linijoms „Ryanair“ skyrė 3 mln., o „Wizz Air“ – 1 mln. eurų baudas.

Sprendime tarnyba teigia, kad klientai, norėdami gabenti papildomą bagažo vienetą, turi mokėti nuo 5 iki 25 eurų, pabrėžiant, jog bagažas yra būtina oro transporto paslaugų dalis, ir jo pervežimas turi būti leistinas be jokių papildomų mokesčių.

Tokiu būdu, oro bendrovės nurodo neteisingą bilieto kainą, kadangi pagal Europos teisės aktus dėl oro transporto, neišvengiami papildomi mokesčiai turi būti įskaičiuoti į bazinę kainą ir klientui galutinė suma turi būti pateikiama iškart. Italijos tarnybos teigimu, tai, kad bilietų užsakymo proceso pabaigoje beveik visada kaina yra didesnė nei pirminis pateiktas tarifas, yra klientų apgaudinėjimas.

Avialinijos, įvesdamos mokesčius už papildomo bagažo gabenimą, aiškino, kad tokiu būdu keleiviai skatinami registruoti turimus bagažo vienetus, tokių būdu pagreitinant keleivių įlaipinimo procesą.