Nuo šių metų gegužės 1 dienos, Lenkijos oro bendrovė „LOT Polish Airlines“ pradėjo vykdyti pirmuosius tokio pobūdžio skrydžius Europos Sąjungoje iš Vilniaus į Londono Sičio oro uostą. Šie skrydžiai bus vykdomi vienu iš moderniausių šios oro bendrovės turimų orlaivių „Embraer ERJ-190“. Planuojama, jog vasaros sezono metu iš Vilniaus lėktuvas kils kiekvieną darbo dieną, po du kartus – 06:30 val. ryte ir 16:55 val. vakare, taip pat keletas skrydžių priklausys ir savaitgaliui. Lėktuvas į Londono Sitį kils ir šeštadieniais 06:30 val. ryto, taip pat sekmadieniais – 16:55 val. Tuo tarpu iš Londono Sičio oro uosto į Vilnių, skrydžiai darbo dienomis bus vykdomi kitu laiku – 09:35 val. ir 18:40 val. Savaitgalio metu, šeštadienį – išliks rytiniai skrydžiai, o sekmadienį – vakariniai. Skaičiuojama, jog tokios kelionės trukmė apie 3 val.

Nors Europos Sąjunga iki tol gan skeptiškai žiūrėjo į tokius neeilinius valstybių noru remti skrydžius, tačiau Lietuvos Susisiekimo ministerijai vis dėl to pavyko įtikinti Europos Komisiją (EK), pabrėžiant, jog šiai krypčiai – parama yra itin svarbi ir reikalinga. Pasirinkta ir suteikta parama – Viešosios paslaugos įsipareigojimo (angl. Public Service Obligation), kuri suteikia teisę Lietuvos oro uostams leisti ES narei remti jai reikalingus skrydžius.

Pagal pateiktus duomenis, tokių skrydžių paramos dydis turės priklausyti nuo lėktuvų užpildymo ir neturės viršyti 3 mln. eurų per metus, tad kol kas, bent jau pirmuosius trejus metus Vilniaus savivaldybė, skrydžio Vilnius – Londono Sitis rinkodarai planuoja skirti po 700.000 Eur.

Šio Vilnius – Londono Sitis naujasis maršrutas – puikus sprendimas, kadangi tokio, tiesioginio skrydžio į Londono Sičio oro uostą, jau seniai prašė Lietuvos verslo bendruomenė, o šiuo skrydžiu bus dar lengviau prisikviesti taip reikalingų įmonių iš Londono, taip akcentuojant ir investuotojų poreikius. Ankstesniais duomenimis, per pastaruosius trejus metus buvo prarasta daugiau nei 4300 Jungtinės Karalystės bendrovių, kurios buvo planavusios sukurti daugiau naujų darbo vietų. Ir visa tai vien todėl, kad nebuvo tiesioginio verslo segmento skrydžio jungiančio Vilnių ir Londoną. Taigi atsiradus naujai krypčiai – investicinė aplinka taps dar labiau patrauklesne investuotojams iš Jungtinės Karalystės. Tokiu būdu bus leidžiama dar intensyviau konkuruoti dėl naujų darbo vietų Lietuvos rinkoje.

Taip pat pabrėžiama, jog siūlant tokio tipo skrydžius, bus tenkinamas verslo segmentų ir kitų keliautojų poreikis, kadangi „LOT Polish Airlines“ vykdomi skrydžiai šiuo maršrutu ženkliai sutrumpins kelionę iš Vilniaus į Londoną, taigi tai itin reikšmingas pagrindas investicijų augimui tarp šalių, taip tik dar labiau sustiprinant abiejų šalių santykius.
Kol kas apsiribojama ties šio maršruto skrydžiu, tačiau ateityje, galbūt po poro metų, Susisiekimo ministerija planuoja jog bus skelbiami analogiškų skrydžių į Paryžių ir Miuncheną konkursai.