Nesvarbu kokiomis oro linijomis planuojate skristi – kiekviena oro bendrovė taiko tam tikrus bagažo reikalavimus, kurių kiekvienam iš keliaujančių privalu laikytis. Tačiau neretai atsitinka taip, jog net ir laikantis visų numatytų taisyklių, atsiranda tiek mažesnių, tiek ir didesnių problemų, kurių kartais tiesiog nepavyksta išvengti.
Bene didžiausios problemos pasitaiko tuomet, jeigu į jūsų kelionę yra įtrauktas jungtinis skrydis ar keliaujama su vertingais daiktais. Tokiu atveju yra būtina įvertinti viso to riziką, kadangi yra nemenka tikimybė bagažą prarasti, arba jūsų bagažas gali būti apgadintas. Tačiau viena iš dažnesnių pasitaikančių bėdų – bagažo vėlavimas. Tokios situacijos pasitaiko keliaujant jungtiniais skrydžiais į tolimesnius kontingentus, kadangi jungtinių skrydžių metu lagaminai gali tiesiog pasimesti juos perkraunant iš orlaivių.
Tam, kad išvengtumėte tokių problemų, prieš atiduodami bagažą, patartina turimą registruotą lagaminą pažymėti tiek iš išorės, tiek iš vidaus, pritvirtinant identifikacijos kortelę, kurioje surašyti jūsų kontaktiniai duomenys. Į lagamino vidų patartina įdėti lapą su jūsų kontaktais. Jeigu bagažas pasimes ar bus pavogtas, tai bus ženkliai didesnė tikimybė, kad pagal paliktus duomenis jis greičiau pasieks savininką.
Svarbu žinoti ir tai, jog prieš registraciją naujam skrydžiui, reikėtų nuimti visas senas bagažo registracijos juosteles, tam, kad turimas bagažas netyčia nenukeliautų ne ten kur reikia. Žinoma svarbu ir neapsikrauti pertekliniais daiktais bei rinktis lengvesnį ir efektyvesnį keliavimo būdą, į kelionę imant tik būtiniausius daiktus. Taip sumažinsite riziką, jog Jūsų bagažas bus pavogtas.
Kitas svarbus aspektas – viršytas leistino bagažo svoris ir viršyti leistini išmatavimai. Tokiu atveju, derėtų prisiminti svarbų dalyką, jog keliaujant lėktuvu yra būtina laikytis tiek nešiojamojo rankinio, tiek registruoto bagažo nustatytų reikalavimų svoriui ir matmenims, o prieš kelionę – tinkamai susipakuoti norimus gabenti daiktus. Jeigu jų paisysite – išvengsite papildomų mokesčių ir streso atvykus į oro uostą.
Norint išvengti papildomų nesusipratimų – prieš įsigijant lėktuvo bilietus, būtina pasidomėti ir leistinu bagažo turiniu – ką galite gabenti su savimi ir ko ne. Draudžiami gabenti daiktai – akivaizdus dalykas, tačiau dėl tikslesnio ir konkretesnio tokių neleistinų gabenti daiktų sąrašo visuomet rekomenduotina susipažinti iš anksto. Pabrėžtina, jog panaši tvarka galioja ir gabenamiems maisto produktams, bei skysčiams. Standartinės tokių daiktų gabenimo sąlygos dažniausiai yra bendros daugumoje oro bendrovių…..