pykina-skrydzio-metuSkrydžiai tampa vis populiaresniu būdu keliauti. Vis daugiau žmonių keliauja lėktuvais tiek atostogauti, tiek ir darbo reikalais. Deja, tačiau reikia pripažinti, kad skrydžiai yra ne visiems mieli – visgi keičiasi daugybė sąlygų prie kurių būna įpratęs mūsų kūnas, o dar ir visų mūsų fiziologiniai skirtumai nulemia, kad kartais skrydis tampa tikru išbandymu. Jeigu jūs esate tarp tų, kurie turi problemų skrydžių metu, mes turime kelis patarimus, kurie jei ir nepavers skrydžio malonia atrakcija, bent jau gali susilpninti nemalonius potyrius.

Prieš skrydį

Mūsų gyvenimo būdas, veiksmai prieš skrydį neretai turi nemažos įtakos mūsų savijautai skrydžio metu. Todėl, pirmiausia apžvelkime ką jums reikėtų arba ko nereikėtų daryti prieš artėjantį skrydį.

1. Maitinkitės „lengvai“. Iki skrydžio likus parai, pasistenkite nevalgyti nieko, kas galėtų sutrikdyti ir apsunkinti jūsų virškinimą. Venkite riebaus ir sunkiai virškinamo maisto. Taip pat, jokiu būdu neužkandžiaukite prieš skrydį.

2. Gerai pailsėkite. Geriau pailsėjęs kūnas nėra toks dirglus ir jautrus pokyčiams, todėl geras miegas, poilsis prieš skrydį yra labai svarbus veiksnys, įtakojantis savijautą viso skrydžio metu.

3.Nevartokite alkoholio prieš skrydį. Vienų organizmas toleruoja alkoholį net esmingai pasikeitus esminėms sąlygoms, kuriose funkcionuoja organizmas. Tačiau nemažai žmonių jaučia pykinimą būtent dėl alkoholio. Net ir nedidelių kiekių. Todėl geriau vengti šių stimuliuojančių/raminančių gėrimų.

4. Jeigu žinote, kad skrydžio metu jus pykina, geriau iš anksto kreipkitės į medikus. Šiais laikais yra medikamentų, kurie leidžia sumažinti blogus pojūčius skrydžių metu, pvz. Dramamine, Skopolaminas ir kt. Visgi patiems sau „išsirašinėti“ vaistų negalima – juos naudoti reikia tik paskyrus gydytojui.

Skrydžio metu

Būna taip, kad net ilgi pasiruošimai nepadeda, o kartais žmogus net nesirengia scenarijui, jog jam gali pasidaryti bloga. Kaip elgtis skrydžio metu, ką daryti ir ko nevertėtų – skaitykite žemiau.

1. Venkite skaitymo ar žaidimų telefonais/planšetėmis. Darydami šiuos ir panašius veiksmus, jūs labai priartėjate ir sukoncentruojate dėmesį į labai artimus objektus. Tai siunčia netinkamus skrydžiui signalus jūsų smegenims.

2. Bandykite žiūrėti į tolį. Žvelkite pro lėktuvo langelį į priekį. Tokia dėmesio koncentracija padeda atpalaiduoti smegenis ir stabilizuoti jūsų būsena.

3. Teisingai susireguliuokite oro padavimą. Viršuje yra oro padavimo angos, kurios pučią orą. Susireguliuokite oro srovę taip, kad vėsus ir kupinas deguonies oras būtų pučiamas jums į veidą. Tai padės išlaikyti teisingą jūsų temperatūrą bei smegenims gauti pakankamą deguonies kiekį.

4. Kvėpuokite teisingai. Skrendant lėktuvu reikia kvėpuoti ramiai ir tolygiai. Įprastas kvėpavimas nemažina blogumo simptomų, todėl reikia kvėpuoti giliais įkvėpimais lėtų tempu.

5. Išnaudokite atlošus. Atmeskite galvą ir atremkite ją į sėdynės atlošą – tai jums ir jūsų kūnui padės atsipalaiduoti.

6. Venkite užkandžių, alkoholio ir kavos skrydžio metu. Tai padės išvengti jūsų kraujospūdžio pokyčių ir svarbiausia neužpildys krūtinės ertmių, kurios yra labai svarbios, norint gauti pakankamą deguonies kiekį ir būti atsipalaidavusiems.

7. Pavaikščiokit. Gera kraujo apytaka labai reikalinga geram organizmo funkcionavimui. Taip pat tai padeda organizmui susibalansuoti. Jūs galite nueiti iki tualeto ir ten kiek pastovėti, jeigu lėktuvas neturi sąlygų atsistojimui vietoje, kurioje sėdite.

8. Stenkitės negalvoti apie blogus dalykus. Pabandykite, kiek tai įmanoma atsipalaiduoti, galvoti apie gerus dalykus, o ne apie tai kaip „lėktuvas tuoj nukris“ arba kada prasidės blogulys. Neprogramuokite savęs blogumui.

9. Klausykitės mėgstamos muzikos. Tai padės jums atsipalaiduoti ir užsimiršti. Atsipalaidavęs kūnas, organizmas kur kas lengviau atlaiko stresines situacijas.

Mes negarantuojame, kad čia surašyti patarimai tikrai padės išvengti blogų pojūčių skrydžio metu. Tačiau, jei jų laikysitės, skrydis tikrai taps lengvesniu.