Labai daug lietuvių keliauja į Norvegiją. Lėktuvų bilietai į šią šalį yra ypatingai paklausūs. Tačiau, daug žmonių į šią šalį vyksta su reikalais – vieni dirbti, kiti aplankyti dirbančiųjų. Tačiau, nepamatyti Norvegijos, kad ir dėl kokių priežasčių ten būtumėt yra tikra nuodėmė, nes būtent ši Šiaurės šalis yra laikoma viena gražiausių šalių pasaulyje. Taigi, ką pamatyti Norvegijoje?

Šiame straipsnyje rasite gražiausius Norvegijos miestelius ir jų apylinkes, kurias tiesiog būtina pamatyti, nes šios vietos yra unikalios ir užburia ne vieną savo nežemišku grožiu, gyventojais ir juose esančia kultūra. Taigi, pristatome jums dešimt pačių isimintiniausių Norvegijos miestelių.

Alesundas

Miestas, kuris buvo įkurtas devynioliktojo amžiaus pradžioje. Tačiau kilęs didžiulis gaisras jį praktiškai sunaikino visiškai. Tačiau miestas kilo kaip Feniksas iš pelenų, faktiškai tiesiogine to žodžio prasme. Miesto atstatymui buvo skirta labai daug dėmesio, todėl jis pavirto į modernistinės architektūros meką. Modernizmui būdinga architektūra, spalvingi namai su lenktais stogais ir ypatingi namų fasadai žavi ne vieną. Pats miestas ypatingai gražus dar ir todėl, kad jis atrodo užburiančiai jūros ir kalnų fone.

alesund

Bergenas

Tai antras pagal dydį Norvegijos miestas. Nors tai gana neįprasta dideliems miestams, tačiau jis ypatingai žavus. Bergenas žinomas kaip vartai į žymiuosius Norvegijos fiordus. Miestas yra supamas neįtikėtinų gamtos vaizdų – miestą supa jūra, kalnai, nepaprasti kriokliai ir fiordai. Taigi, čia tikrai turėsite ir ką pamatyti patys ir turėsite ką įamžinti savo fotoaparatu arba kamera.

bergen

Fredrikstadas

Tai miestelis, kuris laikomas viena geriausiai išsilaikiusių tvirtovių visoje Skandinavijoje. Fredrikstadas yra puikus senojo tipo europietiškojo forto pavyzdys su nuostabia architektūra – ryškiomis ir ypatingai gražiomis formomis. Miesto senamiestis buvo statomas pagal olandų naudotą modelį, kur senamiesti supa šešiakampė vandens apsauga. Šių kanalų dėka miestas buvo labai sudėtingai įveikiamas priešams. Šiandien senajame forte verda tikras ir šurmulingas gyvenimas turguose, mažose parduotuvėlėse ir žaliosiose miesto erdvėse, kurių čia netrūksta.

SONY DSC
Geirangeris

Nepaisant to, kad Geirangeris yra vienas labiausiai turistų lankomų objektų Norvegijoje, jam pavyko išlaikyti nepaprastą autentiškumą. Nors šio miestelio architektūra yra įstabi, tačiau net ją nustelbia ir pagrindiniu objektu čia tampa gamtos, kuri supa miestelį grožis.  Mažytis miestelis, įsikūręs prie įspūdingo Geirangerio fiordo, kuris yra milžiniško dydžio ir kuris sudarytas iš nuožulnių ir uolietų kalvų, kurios sudaro nuostabų foną šiam miesteliui. Keliautojams tikrai verta pamėginti įkopti į jį ir pasigerėti nuostabiais vaizdais.

Geirangeris

Henningsveras

Įsikūres Lafoteno salyne, šiaurinėje Norvegijos dalyje. Henningsveras yra mažytis žvejų miestelis, kuris išsitęsia per daugybe mažų salelių. Gražūs, tradiciniai Norvegiškos architektūros namai yra labai ryškių spalvų, tačiau yra ir ryškiai baltos spalvos namų. Žvelgiant į juos iš toliau ima rodytis, kad jie tiesiog kyla iš vandens, o atspindžiai vandenyje sukuria puikų veidrodžio efektą.

Henningsver

Taigi, jeigu svarstote ką pamatyti Norvegijoje – nedvejokite ir būtinai aplankykite šiuos penkis, nuostabaus grožio Norvegijos miestelius.