Ką pamatyti LondoneKeliautojai dažnai keliauja į naujas ir dar neatrastas vietas. Natūralu, kad jie ieško informacijos apie tą miestą, kuriame lankysis. Šiuo straipsniu pradedame savo „dešimtukų“ straipsnių ciklą, kuriuose rašysime apie įvairiausias pramogas įvairiose pasaulio vietose. Taigi, ką pamatyti Londone?

1. Britų muziejus

Britų muziejus yra labai populiarus tarp viso pasaulio turistų. Tai labai universalus muziejus, kuriame demonstruojami visi laikotarpiai nuo pat priešistorinių laikų. Ypatingo dėmesio sulaukia akmuo, kuriame yra iškalti raštai smulkiu šifru trijomis kalbomis. Taip pat čia rasite ir skultūrų iš Parteteono ir daugybe kitų žmonių rankų kūrinių, kurie buvo pagaminti visais laikotarpiais.

2. Nacionalinė galerija

Tai Trafalgaro aikštės pagrindinis objektas. Čia demonstruojami visų laikotarpių itin įžymūs kūriniai nuo 13 iki 19 tojo amžiaus. Apsilankę čia galėsite pamatyti Van Gogo, da Vinči, Botičelio, Konsteblio, Renuaro ir daugelio kitų pasaulinio garso tapytojų darbus gyvai.

3. Naturaliosios istorijos muziejus

Tai nereali pramoga, kadangi čia galėsite vaikščioti tarp natūralaus dydžio gyvūnų iškamšų, griaučių ir muliažų. Vaizdas ir pojūtis čia tikrai įspūdingas. Ar galite įsivaizduoti kokio dydžio buvo dinozauras arba kokie senovėje gyviai plaukiojo juroje. Ar galite realiai įsivaizduoti ryklio dydį? Po šio muziejaus jus stipriai praplėsite savo supratimą apie gyvūnijos pasaulį ir patirsite nepamirštamų įspūdžių.

4. Southbank centras

Visai netoli nuo Temzes ir Londono akies yra Southbank centras, kuriame demonstruojami tikrai įspūdingi darbai. Čia daug erdvės potyriams ir bendravimui tarp modernistinių darbų ir performansų.

5. Tate modern

Buvusi gamykla, kuri buvo modernizuota ir papritaikyta ypatingam laiko leidimui ir potyriams. Daugybė erdvės ir puikūs, užburiantys vaizdai atsiveria šioje buvusioje gamykloje. Čia rengiami įvairūs renginiai, susiję su nestandartiniu menu.

6. Londono akis

Labai turistų pamėgta, bet nepigi atrakcija. Tai milžiniškas apžvalgos ratas, kurį sudaro 32 kapsulės, sveriančios po 10 tonų ir talpinančios po 25 žmones. Tai galimybė per 30 minučių pamatyti net 55 svarbiausius Londono objektus. Kylant šioje kapsulėje atsiveria vienas geriausių Londono vaizdų.

7. Viktorijos ir Alberto muziejus

Tai daugybe įvairių daiktų iš visų laikotarpių sukaupęs muziejus, kuriame pamatysite net tai, ko negalėjote įsivaizduoti, kad egzistuoja. Įdomus ir šio muziejaus išplanavimas, kadangi viskas čia sudeliota taip, kad niekada negali žinoti kokį daiktą ir iš kokio laikotarpio atrasite po to, kurį matote dabar.

8. Mokslo muziejus

Šis muziejus tikrai paliks nepamirštamus įspūdžius ir tikrai ne kartą paklausite savęs – kas tai? Kur aš esu? Šiame muziejuje surinkti reliktai iš pastarųjų 300 metų mokslo istorijos – nuo senesnių laikų iki naujausių produktų ir tyrimų įrangos.

9. Somerset namai

Tai yra puiki galerija į kurią surinkti labai populiarių senųjų, impresionistų ir post impresionistų žinomi darbai. Galerijoje nuolat keičiamos ekspozicijos, todėl tikėtina, kad pamatysite tik maža dalį visos kolekcijos. Bet verta.

10. Londono Touveris

Tai vienas žinomiausių pastatų pasaulyje. Pasigerėkite ne tik įspūdingu statiniu, tačiau patirinėkite jį ir iš vidaus. Aplankykite kaleimą, karalių sales, egzekucijų kambarius, lankininkų ir daugybe kitų patalpų, kurios jūsų abejingais tikrai nepaliks. Čia tikrai pajausite Anglijos dvasią.