Lanzarote yra Ispanijos Kanarų salų dalis, apsupta Atlanto vandenyno ir nutolusi apie 100 mylių nuo Afrikos krantų. Lanzarotėje yra žavus kraštovaizdis, o taip pat yra įtrauktas kaip UNESCO pasaulio biosferos rezervatas. Didžiuliai gamtos kontrastai visoje saloje yra juodo smėlio paplūdimiai, neįprastai susiformavusios uolienos ir lavos laukai iš XVIII amžiaus ugnikalnių išsiveržimų, esančių kalnų ir El Jable dykumos apsuptyje.

Įsikūrusios strategiškoje geografinėje padėtyje ir įtrauktos į didžiulę tų laikų Ispanijos imperiją, Kanarų salos ne tik tapo pagrindiniais nuolatinio komercinio ir kultūrinio transporto su naujomis Amerikos žemėmis taškais, bet ir sustiprino ryšius su tokiomis Europos šalimis kaip Portugalija, Anglija ar Prancūzijoje. Tuo tarpu Lanzarotė įsitvirtino kaip feodalinė valdžia ir pradėjo labai nedrąsų augimo etapą, pasižymintį neramumais, kuriuos sukėlė ekonominis silpnumas.

Norint žinoti Lanzarotės istoriją, būtina žinoti jos žmonių istoriją, papročius ir meną. Nepaisant to, kad daug informacijos apie pirmuosius jos gyventojus yra ribotos formos, kadangi trūksta archeologinių radinių. Tokį įspūdingą kraštovaizdį palikę ugnikalnių išsiveržimai taip pat sugriovė ir palaidojo daugybę namų, kartu su jais palikdami pėdsaką, kaip jie tada gyveno.

Įspūdingas Lanzarote kraštovaizdis, dažnai apibūdinamas kaip svetimas ar nežemiškas. Lankantis Lanzarotėje, privalu užsukti į vulkaninės kilmės tunelius ir urvus, kurių „Cueva de Los Verdes“ ir „Jameos del Agua“ buvo sukurti dėl Monte Corona ugnikalnio išsiveržimo.

„Arrecife“ yra kosmopolitinė Lanzarotės sostinė ir siūlo geriausią patirtį apsipirkinėjant. „Calle Léon y Castillo“ gatvė (dar žinoma kaip „Calle Real“) yra pagrindinė apsipirkimo vieta, siūlanti parduotuvėlių, suvenyrų, daugybę barų ir įdomių kavinių šalutinėse gatvėse. Kalbant apie istorinius lankytinus objektus ir muziejus Arrecife mieste, ten yra Castillo de San Gabriel, Tarptautinis šiuolaikinio meno muziejus Castillo de San Jose ir Iglesia de San Gines bažnyčia kurias taipogi privalu aplankyti.

Kosta Teguise kurortas yra pietryčių pakrantėje. Jame yra penki smėlio paplūdimiai – nuo vėjuotų paplūdimių, puikiai tinkančių vandens sportui, iki apsaugotų vietų, kuriose galima atsipalaiduoti. Kosta Teguise taip pat siūlo ir keletą pramogų: Piratų muziejus, „Lanzarote“ akvariumas, „Cactus“ sodas ir „Teguise“ turgus.

Playa Famara paplūdimys šiaurinėje pakrantėje yra populiari banglentininkų vieta. Gražus 5 km. ilgio paplūdimys driekiasi nuo gražaus Caleta de Famara kaimo iki stulbinamų Riscos de Famara uolų, kurios sukuria bauginantį foną. Buriavimo ekskursijos taip pat yra ypač populiarios šioje saloje.

Lanzarotė taip pat daug gali pasiūlyti ir čia atvykusioms šeimoms. Tokios pramogos kaip „Costa Teguise Aqualand“, povandeninis „Safari“, „Texas Rancho“ pramogų parkas ir „Dino“ parkas yra patrauklūs bet kokio amžiaus vaikams ir net suaugusiesiems.

 

Lankytinos vietos

  • Timanfaya nacionalinis parkas
  • Rancho Teksaso Lanzarotės parkas
  • Montana Roja užgesęs ugnikalnis
  • Vandens urvai Los Jameos del Agua
  • Žalieji urvai Cuevas de los Verdes
  • Vulkanų parkas Parque Natural los Volcanes
  • Žalioji lagūna Charco de los Clicos
  • Papludimys Playa de los Papagayos
  • Vyno kelias La ruta de las Bodegas
  • Kaktusų sodas El Jardín de los Cactus

 

Įdomūs faktai

  • Vakarinėje Lanzarotės pakrantėje, Žaliojoje lagūnoje yra raudonos spalvos uolos, kurios susiformavo, kai jūros vanduo užtvindė seną ugnikalnio kraterį. Aplink marias yra gyvas, žalias mineralas, vadinamas olivinu, kuris iki šių dienų čia pritraukia geologų ir juvelyrinių dirbinių gamintojų.
  • Harijos slėnyje, pagal istoriją palmės buvo sodinamos, kai miestelyje gimdavo vaikai. Po dvi palmes gimus berniukui ir po vieną palmę gimus mergaitei.
  • Dauguma žmonių žino, kad Lanzarotėje yra daugybė ugnikalnių. Tačiau iš tikrųjų tai yra mažiausiai kalnuota vietovė iš visų Kanarų salų.
  • Lanzarotės Timanfajos nacionalinis parkas yra tame pačiame rajone, kurį paveikė ugnikalnių išsiveržimai 1700 m. Vienas iš įdomiausių dalykų, kuriuos galite pamatyti ir patirti atvykę čia, yra kepsnių ir žuvies kepimas ant vulkaninės uolienos sluoksnių, šildomų lavos požemiuose.
  • Teigiama, kad Timanfajos nacionalinis parkas iš tikrųjų atspindi Mėnulio paviršių tiek, kad apylinkės nuotraukas prieš mėnulį apžiūrėjo „Apollo“ astronautai, kad jie galėtų įsivaizduoti, su kuo gali susidurti.
  • Lanzarote kraštovaizdžio peizažas buvo naudojamas tokiuose filmuose ir serialuose kaip „Journey to the Center of the Earth“, „Doctor Who“ ir „Treasure Island“.
  • „Jameos del Agua“ lavos urvai – yra ryškus geologijos, architektūros ir dizaino derinys. Urve yra natūralus krištolo skaidrumo vandenų ežeras, kuriame gyvena garsūs aklieji albino krabai. Šie unikalūs krabai, žinomi kaip „Jameitos“, yra Jameos del Agua simbolis.
  • Aštuntojo dešimtmečio pradžioje aktorius Omaras Sharifas filmavo „Paslaptingąją salą“ Lanzarotėje.
  • Natūralių dažų gamybai naudojamas parazitinis medžio pūkuotos rūšies vabzdys – košenilis. Jis maitinamas dygliuotų kriaušių kaktusų lapais, kurie yra auginami šiauriniuose Malazos ir Gvazatos kaimuose Lanzarotėje. Košeneliniai dažai nėra toksiški ir, nors Lanzarotėje nebegaminami, tačiau yra vis dar plačiai naudojami produktų asortimentui, įskaitant lūpų dažus, saldainius ir dantų pastą.
  • 1900-ųjų pradžioje saloje klestėjo druskos pramonė. Iki šių dienų išlikęs „Salinas del Janubio“ druskos butas (žemės plotas padengtas druska), esantis pietiniame salos gale, tapo populiaria turistų pramoga.

 

Ispanijos sala Lanzarote, priklausanti Kanarų saloms, daugelį metų buvo puiki atostogų vieta šeimoms, poroms, sporto entuziastams, kurioje garantuojama, jog visus metus bus itin saulėta ir šilta. Lankantis šioje saloje galima iš arčiau išvysti druskingo vandens lagūną, pasivaikščioti po paplūdimius ar užsukti pasigrožėti čia esančia meno galerija, tačiau didžiausias Lanzarote žavesys atsiskleidžia klaidžiojant siaurose miesto gatvelėse.