Fuerteventūra – antra pagal dydį Kanarų sala esanti arčiausiai Afrikos pakrantės. Ši sala yra net 100 km. ilgio ir užima apie 31 km. plotį. Ji taip pat laikoma ir viena iš seniausių Kanarų salų, kurioje apstu visų salų smėlio kopų ir ilgų smėlio paplūdimių. Fuerteventūra yra gana nekomercinė sala, išlaikanti didžiąją dalį savo nepaliesto originalaus grožio ir kontrastingą vulkaninių kontūrų kraštovaizdį, smėlio paplūdimius ir uolėtas įlankas. Tai taip pat yra sausiausia sala, kurioje mažai kritulių, o saulėtos dienos trunka daugiau nei 3000 valandų per metus.

Nors Kanarų salos iš esmės priklauso Ispanijai ir daliai ES, jos yra autonomiškos savo vyriausybės ir mokesčių sistemų srityje. Kanarų salos yra padalintos į 2 skirtingas bendruomenes – La Palmos, La Gomeros, El Hierro ir Tenerifės saloms taikomi Santa Cruz de Tenerife įstatymai. Lanzarotės, Fuerteventuros ir Gran Kanarijos salos patenka į Las Palmas de Gran Kanariją.

Fuerteventūros salai yra apie 20 milijonų metų. Manoma, kad pirmieji Fuerteventuros gyventojai yra kilę iš Šiaurės Afrikos, tačiau, remiantis naujausiais genetiniais tyrimais, manytina, jog buvo imigruota bent iš trijų rūšių žmonių rasių, o reikšmingi salos tyrinėjimai pradėti dar XV amžiuje.

Nežinia, kas buvo pirmieji salos gyventojai ir kada tai įvyko. Yra kelios hipotezės, tačiau labiausiai tikėtina, kad kalbama apie berberų kilmę – Šiaurės Afrikos genties. To pagrindą sudaro Libijos ir berberų užrašai, kuriuos galima rasti kalnuose, kur kadaise gyveno šie berberų naujakuriai, dar vadinami Majos.

XV amžiaus pradžioje, ekspedicijos metu, salą užkariavo Jeanas de Bethencourtas ir Gadiferis de la Salle. Tuo metu Fuerteventūroje buvo 2 karalystės. Viena karalystė – šiaurėje buvo vadinama Maxorata, o ją valdė Guize, o pietuose esanti buvo vadinama Jandía, kurią valdė Ayose. Netrukus po Žano de Bethencourto invazijos abu karaliai buvo pakrikštyti (kartu su daugeliu vietinių gyventojų). Bethencourt sėkmingai pristatė krikščionybę saloje ir vėliau karaliai pakeitė savo vardus į atitinkamai Luisą ir Alfonsą. Betancuria kaimas buvo įkurtas Fuerteventūros centre, kad būtų kuo labiau paslėptas nuo piktavalių piratų. Tai tapo saugiu prieglobsčiu iki 1593 m., kai arabų piratai, vadovaujami Xabáno Arráezo, ištrėmė Betancuriją, kuri į salą įsiveržė su 230 vyrų, parodydami keršto formą už reidus į jo teritoriją, kurie buvo organizuoti iš Fuerteventūros. Betancuria buvo atstatyta ir netrukus ji tapo pirmąja Kanarų salų, o vėliau Fuerteventūros sostine iki 1834 m. Būtent čia pranciškonų vienuoliai 1423 m. įkūrė San Buenaventura vienuolyną, kurio griuvėsius vis dar galima aplankyti.

Fuerteventūra pirmą kartą buvo paskelbta karalyste po Kastilijos Henriko III karūna ir vėliau tapo XV – XVIII amžiaus privačia nuosavybe. Fuerteventūra patyrė daugybę invazijų iš piratų, atkeliavusių iš Afrikos šiaurės. Per šiuos reidus daugybė vietinių gyventojų buvo paimti į nelaisvę ir nemaža dalis jų buvo priversti vergauti.

Fuerteventūroje verta apsilankyti, norint pajusti nenugalimos laisvės dvasią, kadangi ilgiausi ir gražiausi Kanarų salų paplūdimiai yra būtent čia – ilgi balto, nepaliesto smėlio ruožai, smėlio kopos ir gražios mėlynos lagūnos – Fuerteventūra yra paplūdimio megėjų rojus, o taip pat labai populiari banglentininkų tarpe, ypač dėl vasaros mėnesiais ošiančių palankių vėjų. Sala taip pat populiari ir tarp kitų vandens sporto pramogų, tokių kaip žvejyba, nardymas ir buriavimas. Fuerteventūros sala garsėja išskirtine biosfera ir jos gamtos turtai yra išties nemaži – smėlio kopos, vulkaniniai peizažai, seniausios salyno uolos, senoviniai žvejų kaimeliai ir šventasis Tindaya kalnas, o kiekvienas objektas palieka gilų įspūdį kiekvienam atvykusiąjam.

Kanarų sala – Fuerteventūra yra ne tik natūralus rojus, bet ir sala, turinti įvairiausių kultūrinių pramogų, tokių kaip muziejai, religinė architektūra, istoriniai paminklai ir vietiniai amatai. Čia esantys vietiniai gyventojai didžiuojasi savo tradicijomis ir muzika, o vietinės šventės vaidina svarbų vaidmenį salos kultūroje.

Be viso to, visoje saloje yra daug gerų tarptautinių restoranų, siūlančių paragauti vietoje pagautos žuvies ir pajusti tikrą Kanarų patiekalų skonių įvairovę. Tačiau žinotina, jog Fuerteventūra negamina savo vynų ir kitokių alkoholinių gėrimų, todėl visas alkoholis yra importuojamas. Vis dėlto – atvykus čia, privalu pasimėgauti siūlomo ispaniško vyno asortimentu.

 

Įdomūs faktai

 • Corralejo paplūdimiai esantys Fuerteventūroje yra tarp 25 geriausių Europoje.
 • Vietiniai Fuerteventuros gyventojai vis dar yra vadinami majoreros ir yra žinomi kaip labai geri ir malonūs žmonės.
 • Sala paskelbta Bisosferos rezervatu.
 • Ši teritorija turi specialios paukščių apsaugos zonos statusą.
 • Paskutinis ugnikalnio aktyvumas Fuerteventūroje įvyko prieš 4000–5000 metų.
 • Betancuria yra nedidelis miestelis ir savivaldybė Fuerteventuros salos vakarinėje dalyje. Tai buvo pradinė Kanarų salų Karalystės sostinė, o vėliau Fuerteventūros sostinė. Ją 1593 m. niokojo piratai, tačiau Fuerteventūros sostinė išliko iki 1834 m., kai Antigva tapo sostine.
 • Yra teorija, jog Kanarų salos, tarp kurių, be abejo, yra ir Fuerteventūra, buvo prarastos Atlantidos civilizacijos dalis.
 • Fuerteventūra yra seniausia salyno sala. Geologai spėja, kad Fuerteventūra ir kaimyninė Lanzarotės sala kadaise buvo viena didelė sala.
 • Nors šioje sausringoje saloje nėra daug lietaus, jai vis dar būdingas labai skirtingas klimatas. Viena salos dalis gali mirkti nuo lietaus, o kita, esanti vos už 5 km, tuo pačiu metu bus vėjuota.
 • Aštuonioliktame amžiuje Fuerteventūros salą perėmė Ispanija ir ji iki šiol tebėra Ispanijos dalis, nors ji taip pat yra ir Kanarų salų vyriausybės dalis.

 

Lankytinos vietos

 • Los Molinos paplūdimys
 • Cofete paplūdimys
 • Betancuria kaimelis
 • El Cotillo lagūnos ir paplūdimys
 • Oazės parkas
 • Tindaya kalnas
 • Tostono švyturys
 • Druskos muziejus „Salinas del Carmen“
 • Jandía gamtos parkas
 • Majorero sūrio muziejus

 

Fuerteventūra, seniausia sala, turinti ilgiausius paplūdimius iš visų salynų, kurie sudaryti iš itin smulkaus smėlio. Tai ideali vieta banglentininkams ir nardymo entuziastams.

Geografiškai Fuerteventūros sala yra susipynusi su „Lanzarote“, kadangi abi yra tame pačiame plokščiakalnyje, o tarp jų yra tik 40–50 metrų jūros gylio skirtumas. Fuerteventūra, kaip ir visos kitos Kanarų salos, yra vulkaninės kilmės.