Lėktuvų bilietai į Paryžių

Vienas populiariausių tarp turistų pasaulio miestų Paryžius turistus iš viso pasaulio traukia savo istorija, unikalia architektūra, nuostabiais parkais, daugybe muziejų ir kitų lankytinų vietų. O kur dar nuostabios Paryžiaus kavinės, siauros gatvelės.. Nenuostabu, kad nebuvusiems šis miestas yra svajonė, o čia jau apsilankę vis nori grįžti čia vėl ir vėl, todėl lėktuvų bilietai į Paryžių yra ypatingai paklausūs. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime pagrindinę informaciją apie šitą miestą, nes visko aprašyti tiesiog neįmanoma – tiek šis miestas turi daug.

Nors Paryžiaus istorijos pradžia galima laikyti 3 a. prieš mūsų erą, tačiau reikšmingesnį įvykiai šiame mieste prasidėjo maždaug 16 a., kuomet prasidėjo spartus miesto vystymasis. Tame pačiame amžiuje šį miestą sukrėtė išties žiaurios skerdynės, vadinamos Baltaramiejaus naktimi, kuomet miesto gatvėse ir namuose buvo išžudyta apie 2000 miestiečių. Nugalėjus tam tikroms jėgoms jos savo pergalės garbei pastatė daugybę bažnyčių ir siekė paversti naująja Roma su kažkada šiam miestui priklausiusią didybe. Įdomus faktas, kad iki 17 a. vidurio Paryžiuje gyveno maždaug tiek žmonių, kiek dabar Vilniuje.

Plėtojantis kultūriniam gyvenimui ir augant pačiam miestui 18 amžiuje šis miestas tapo viso Vakarų pasaulio intelektualinio ir kultūrinio gyvenimo sostine. Prie to labai smarkiai prisidėjo Liudviko XVI favoritė madam Pompadour, kuri labai rėmė kultūrinį ir intelektualinį elitą ir nuolat kvietė juos į Paryžių.

19 a. Paryžiaus gyventojų skaičius smarkiai išsiplėtė dėl industrializacijos, kadangi čia iš įvairių Prancūzijos regionų traukė darbininkai. Dar didesnę miesto plėtrą stabdė vidiniai nesutarimai ir karai su kitomis valstybėmis, dėl kurių buvo ir padegtas miestas ir žuvo daugybę miesto gyventojų. Skaičiuojama, kad ginant miestą nuo vyriausybės kariuomenės tuo metu žuvo apie 20 000.

Šiandien Paryžius, kaip ir nuo 18 a. taip ir dabar, vis dar išlieka faktine kultūrine sostine. Šiame mieste gyvena daugybe kultūros veikėjų, intelektualinio elito, būtent čia vyksta didžiausi ir prestižiškiausi kultūriniai renginiai, o miestas yra gyvas architektūrinis paminklas su daugybe nuostabios architektūros ir lankytinų vietų – parkų, muziejų ir kt. Ne veltui visas šis miestas yra įtrauktas į UNESCO saugomo paveldo sąrašą.

Besilankantys Paryžiuje ir pakankamai pavaikščioję po daugybę jo gatvių ir gatvelių neabejotinai pastebės šio miesto architektūros stebuklus. Prie puikios istorinės miesto architektūros įspūdį padarys ir šiuose pastatuose įsikūrusios jaukios kavinukės. O keliautojai, kurie nori daugiau – tikrai ras sau tinkamą restoraną – nuo paprastesnių iki Michelin žvaigždutes turinčių restoranų. Įdomu tai, kad Paryžiuje įsikūrę daugybę restoranų, kurie turi šias žvaigždutes ir šį miestą lenkia tik Tokijas pagal tokio tipo restoranų kiekį.

Norintiems kultūros čia yra daugybė muziejų, koncertų salių ir kultūrinių renginių. Tiesa, į pačius svarbiausius ir didžiausius jų turistams reikės pirkti bilietus, bet šis miestas yra tuo ir nuostabus, kad siūlo ne tik pačias geriausias vietas, koncertus ir meno galerijas su pačiais įžymiausiais kūriniais, bet ir daugybę muziejų ir parkų, kuriuos galima aplankyti visiškai nemokamai

Įdomus faktai:

Paryžių įkūrėjai yra romėnai, o Paryžius ne visuomet buvo Paryžiumi – pradžioje jis vadinosi vadinosi „Lutetia“
Pagrindinis Noterdamo katedros varpas sveria net trylika tonų
Paryžiuje yra daugybe gatvių nuo didelių iki visiškai miniatiurinių, o trumpiausia gatvė nesiekia 6 metrų. Jos ilgis – 5.75 m.
Paryžius vadinamas šviesų miestų todėl, kad tai buvo vienas pirmųjų miestų, kuriame pradėtas naudoti gatvių apšvietimas
Paryžiųje seniausias vis dar stovintis namas yra 1407 metų statybos
Turistų taip mėgstamas ir visame pasaulyje žinomas Eifelio bokštas turėjo būti laikinu statiniu, instaliacija, kuri turėjo būti nugriauta po 20 metų
Vienas populiariausių kokteilių pasaulyje „Kruvinoji mere“ atsirado Paryžiuje
Paryžiuje sūrio megėjai gali rasti virš 100 sūrio rūšių
Seniausia veikianti kavinė Paryžiuje yra Le Procope ir ši kavinė gyvuoja nuo 1686

Lankytinos vietos:

• Eifelio bokštas
• Luvro muziejus
• Eliziejaus Laukai
• Noterdamo katedra
• Orse muziejus
• Paryžiaus opera
• Triumfo arka

Akivaizdu, kad Paryžius taip smarkiai lankomas yra ne veltui. Tai istorinis miestas, kuriame jo sienos ir gatvės pasakoja daugybę istorijų – nuo karų ir žudynių iki filmuose nugulančių meilės nutikimų. O įdomybių, lankytinų vietų čia ras kiekvienas nuo romantinėm svajom gyvenančių jaunų įsimylėjelių iki patyrusių daug mačiųsių simfoninės muzikos gerbėjų, čia įdomu bus tiek architektūros, tiek istorijos ar kultūros istorijos tyrinėtojui ir tam pačiam įprastam turistui. Jeigu esate čia buvę – neabejotinai norite grįžti vėl ir vėl, o jei dar neapsilankėte – tai būtinai turite padaryti.

O tam, kad aplankytumete Paryžių, jums bus reikalingi lėktuvų bilietai į Paryžių. O jeigu norite gauti šiuos bilietus gera kaina – galite pabandyti paieškoti mūsų svetainėje, nes būtent čia lėktuvų bilietai geriausiomis kainomis.