Kiekvienos oro linijos nustato savas bagažo gabenimo taisykles, kurių privalu laikytis. Tai priklauso nuo pasirinktų oro linijų, kadangi kiekvienos oro linijos taiko skirtingą bagažo politiką. Pakuojant daiktus – itin svarbu nepersistengti, kadangi per didelis bagažo svoris ar viršyti išmatavimų limitai, gali sukelti papildomų, neplanuotų išlaidų, o gabenami draudžiami daiktai gali baigtis bereikalingu stresu oro uoste. Tad kokius bagažo pakavimo niuansus turėtų žinoti kiekvienas, besiruošiantis kelionei lėktuvu?

Bene svarbiausias aspektas yra oro bendrovių keliami svorio ir išmatavimų reikalavimai, kurie taikomi tiek rankiniam, tiek registruotam bagažui. Kiekvienas vežėjas yra nustatęs savo taisykles, kurios, beje priklauso nuo skrydžio klasės ir nuo jūsų pasirinkto bilieto tarifo. Kuo aukštesne klase skrisite, tuo sunkesnio svorio lagaminą galėsite pasiimti su savimi. Analogiški reikalavimai taikomi ir lagaminų išmatavimams, kurie nustatomi pagal ilgį, plotį ir aukštį.

Taip pat labai svarbu nepamiršti, jog su savimi gabenti draudžiamų daiktų – griežtai negalima, nesvarbu kokiomis oro linijomis skristumėte. Į draudžiamų gabenti daiktų sąrašą patenka ginklai, degūs, sprogūs, nuodingi ir toksiški daiktai, taip pat smailūs, buki ar aštriabriauniai daiktai. Mėgindami gabenti draudžiamų daiktų sąraše esančius daiktus, į lėktuvą įleistas nebūsite.

Dėl bagažo praradimo ar sugadinimo tikimybės, taip pat nėra rekomenduojama į registruojamą bagažą pakuoti lengvai dūžtančių, gendančių, kelionės metu galinčių prireikti ir vertingų daiktų (pinigų, juvelyrinių dirbinių, vertybinių popierių, kitų vertybių, prekybinių pavyzdžių, komercinių dokumentų, pasų ar kitų asmens dokumentų, vaistų, fotoaparatų, videokamerų ar jų komplektacijos dalių ir kitų elektronikos prietaisų), kadangi oro vežėjas neatsako už šiuos daiktus, jei keleivis nepaisydamas šio įspėjimo, minėtus daiktus veža juos registruotame bagaže.

Tam, kad išvengtumėte nemalonumų oro uoste ir papildomų išlaidų, atidžiai išnagrinėkite numatytas bagažo taisykles, kuriais taiko avialinijos. Oro bendrovės rekomenduoja viską išsiaiškinti dar iki bilieto pirkimo. Nepakenks, jei dėdami daiktus į lagaminą dar kartą užmesite akį į taisykles. Tam, kad išvengtumėte bagažo viršsvorio oro uoste, pasverkite lagaminus ir kelioninius krepšius namuose.